HAKKIMIZDA

Türkiye’nin en çok kazandıran canlı bilgi yarışması Oyna Kazan’a hoşgeldiniz! 2019 yılı Google Play 2019’un en iyi ve en eğlenceli uygulaması ödülünü kazanan Oyna Kazan’la sadece bilginizle gerçek para kazanabilirsiniz.

NASIL OYNANIR?

Oyna Kazan’ın nasıl oynandığını merak ediyorsanız buraya tıklayarak detaylı bilgiye erişebilirsiniz.

Nasıl Oynanır?

Oyna Kazan, her gün 150’den fazla canlı yarışma ile kazandırmaya devam ediyor! Hemen oyna hemen kazan!

UYGULAMAYI İNDİR

Platformunu seç ve indir!

JOKER SATIN AL

Ödeme seçeneklerini görmek için satın almak istediğiniz JOKER paketini seçiniz.

EKSTRA CAN JOKERİ Canını Kullan Devam Eden Sen Ol!
1 Adet
6 Adet
ÇİFT CEVAP JOKERİ İki Cevap İşaretle Şansını Artır!
1 Adet
6 Adet
2'Lİ FULL JOKER PAKETİ

Tüm Jokerleri Satın Al! Avantaj Senin Olsun!

6,99₺ Hemen Al
3'LÜ VODAFONE JOKER PAKETİ

2'li Full Joker paketine ekstra 1'er Joker Vodfaone'dan!!

6,99₺ Hemen Al

DESTEK

Daha fazla bilgi ve destek için bize ulaşın!

[email protected]
3K Mobil Yazılım Teknolojileri A.Ş.
Üniversiteler Mah. İhsan Doğramacı Bulvarı
ARGE ve Eğitim Merkezi, No:13
Çankaya/Ankara

KULLANICI YORUMLARI

SIKÇA SORULAN SORULAR

Oyna Kazan canlı bilgi yarışması uygulamasıdır. Gerçekleştirilen canlı ve otopilot yayınlarda katılımcılar sorulan sorulara doğru cevap vererek ödül havuzundan nakite çevrilebilinen OK ALTIN ve diğer ödülleri kazanırlar.
Uygulamayı indirip herkese açık yarışmalara katılmanın herhangi bir ücreti yoktur. Bu yarışmalarda para, joker ve VIP kuponu gibi ödüller kazanabilirsin. VIP yarışmalar için VIP kuponuna ihtiyacın var. Detayları aşağıda bulabilirsin.
Oyna Kazan Bilgi yarışmasına herkes katılabilir. Geçersiz giriş yöntemleri veya kullanım koşullarının karşılanmadığı yöntemlerde yarışmanın geçersiz olacağı kullanım koşullarınca kabul edilmiş sayılır.
Apple App Store ve Google Play Store üzerinden indirilebilir.
Uygulamayı telefonunuza indirip gelen kodla kaydolduktan sonra komutlarla oyun sayfasına yönlendirilirsin. Ana sayfada günün yarışma formatlarını inceleyip dilediğin yarışmaya kayıt olabilirsin. Yayın başladığında, kaydolduğun yarışma için bildirim alacaksın. Bildirimlerinin açık olduğundan emin ol.
Yarışmalar yalnızca belirtilen saat dilimlerinde Oyna Kazan Bilgi Yarışması uygulaması üzerinden düzenlenir. Gün içerisinde çok sayıda ve değişik formatta yarışma gerçekleşir. Bu yarışmaların detayına uygulama ana ekranından erişebilirsin.
VIP yarışmalar, katılımın sınırlı olduğu ve dolayısıyla kazanma ihtimalinin çok daha fazla olduğu bir yarışma modelidir. Gün boyunca çeşitli format ve kategorilerde çok sayıda VIP yarışması yapılır. İlgi alanına veya iddialı olduğun formata göre dilediğin VIP yarışmasına kayıt yapabilirsin. VIP yarışmalara katılım “kupon” ile sağlanır. Her yarışmanın ödül ve katılımcı miktarı farklı olduğundan, kupon miktarı da değişkenlik gösterir. Kayıt olmadan önce detayları mutlaka incele.
VIP yarışmalara katılmanı sağlayan “VIP kuponu”, joker paketleriyle birlikte uygulama içerisinden satın alabilirsin. Bunun dışında, gün içinde gerçekleşen ve herkese açık olan yarışmalarla ücretsiz olarak da elde edebilirsin. Yarışmaları ve bildirimleri takipte kal.
Yarışmalarımız, takvimde yer alan ve sana bildirilen saatte başlar. Yarışma sistemi 4-5 dakika öncesinde aktifleşir. Ancak video yayını yapmadığımız için, uygulama içerisindeyken aktif olmaz. Yarışma başlangıcına birkaç dakika kaldıysa ve eğer göremiyorsan, çıkıp yeniden girdiğinde aktifleşecektir. Aman kaçırma.
Uygulama içinden; App store, Google Play Store üzerinden ve Tosla hesabınızdan çeşitli ayrıcalıklarla joker alabilirsiniz. Ayrıca hesabınızda biriken bakiyenizle de joker/VIP kupon alabilirsiniz. Kullanıcı hesabınızdan gerçekleştirilen joker alım ve iade işlemlerinde usulsüz kullanım tespit edildiğinde, ilgili tutar tahsil edilir ve hesabınız kalıcı olarak silinir. Bu sebeple kullanıcı bilgilerinizi ve hesabınızı başkalarıyla paylaşmamanızı öneririz. Oyun içi bakiyenizden ve Tosla üzerinden gerçekleştirdiğiniz satın alma işlemlerinde iade söz konusu değildir.
Jokerler, bilemediğin veya cevabından emin olmadığın sorularda sana avantaj sağlar. 3 tane joker modeli bulunuyor..
Ekstra Can Jokeri: Kullanıcı soruya yanlış cevap verse bile bir sonraki tura geçer.
Çift Cevap Jokeri: Kullanıcı seçeneklerden 2 tanesini işaretleyebilir, böylece şansını artırır..
Pas Jokeri: Kullanıcı soruya direkt olarak pas diyerek sonraki soruya kayıpsız geçer.
Uygulama içerisindeki market sayfasında, sana uygun paketi seçerek satın alma alabilirsin. Aynı satın alma işlemini Tosla üzerinden de gerçekleştirebilirsin (Sorun yaşamamak adına yarışmaya kayıtlı telefon numarası ile Tosla’ya kayıtlı numaranın aynı olması gerektiğini unutma). Bunun yanında joker ödüllü yarışmaları da takip edebilirsin.
Uygulama içerisindeki market sayfasından satın aldığın joker ve kuponların hesabına tanımlanmadıysa bizimle iletişime geçebilirsin. Satın alma makbuzunu [email protected] adresine, kullanıcı adınla birlikte iletirsen en kısa sürede sorunu gidereceğiz.
Hesabının güvenliği ve senin adına onaylanması için alıyoruz.
Banka yoluyla yapılan ödemelerde tanımlanması zorunlu bilgiler mevcut. Bu sebeple para transferi için bu bilgilerin girilmesi gerekiyor.
Kullanıcı adını değiştirmen maalesef mümkün değil.
Bireysel kullanıcı sözleşmesi gereği kayıtlı telefon numaranı değiştirmen mümkün değildir.
Bireysel kullanıcı sözleşmesi gereği hesaplar arası işlem yapmak mümkün değildir. Birden fazla hesapla katılım sağlamak da yarışma kurallarına aykırıdır. Tespiti halinde hesabının askıya alınabileceğini unutma.
Evet. Sorulara doğru cevap verdiğin takdirde gerçek para kazanırsın. Detaylar için aşağıdaki başlıklara bir göz at.
Yarışmalarda kazandığınız ödüller hesabınıza OK ALTIN birimi olarak tanımlanır. 100 OK ALTIN,1 TL’ye eşittir. Diğer bir deyişle; herhangi bir yarışmadan kazandığınız 1 TL’lik para ödülü, hesabınızda 100 OK ALTIN olarak görünür. Örneğin, eğer hesabında 15.000 OK ALTIN varsa, 150TL olarak banka hesabına aktarabilirsin.
Evet alabilirsin. Artık, uygulama içinden (Google ve APP Store) marketten satın alabileceğin gibi birikmiş bakiyenle de paket satın alabilirsin.
Kazandığın ödül miktarı 50 TL’yi geçtiğinde hesabındaki parayı Tosla hesabına ya da IBAN yoluyla banka hesabına aktarabilirsin.
Tosla hesabına aktardığın kazancın, 24 saat sonra çekebilirsin. Tosla’dan ödeme taleplerin konusunda sorun yaşarsan, bize veya Tosla’ya yazabilirsin.
Her ayın son gününe kadar IBAN yoluyla aktarım talebi yapabilirsin. (Bu tarihten sonraki talepler sonraki ödeme dönemine aktarılır.) Ay sonuna kadar verilen talepler için, her ayın 5'i itibarı ile ödeme gerçekleştirilir ve bütün ödemeler 7 iş günü içinde tamamlanır. Eğer ödeme talebin, her ayın 5'ini takip eden 7 iş günü içinde gerçekleşmezse lütfen bize bildir. Gerekli kontrolü en kısa sürede sağlayacağız.
IBAN, isim, soy isim, T.C.K.N. gibi bilgilerde eksiklik veya yanlışlık varsa havalen gerçekleşmez ve sonraki ödeme dönemine aktarılır. Bilgilerini kontrol edip doğru girdiğinden emin ol.
Yarışmada kazandığın para ödülleri toplam bakiyeye hemen yansımaz. Teknik kontrol süreçlerinin akabindeki 24 saat sonunda toplam bakiyene eklenir. Bu süreç içerisinde, uygulama ana ekranında yer alan “Kazanç” butonuna tıklayarak “Onay Bekleyen Kazanç” bölümünden takip edebilirsin.
Yarışma tamamlandıktan sonra teknik kontrol süreci başlar ve 24 saat içinde tamamlanır. Bu süre zarfında kazanılan para ödülleri toplam bakiyende değil, “Onay Bekleyen Kazanç” bölümünde yer alır. 24 saatin sonunda ise ana bakiyeye eklenir ve artık çekim talebi vermeye uygun hale gelir. Uygulama ana sayfasında yer alan “Kazanç” butonuna tıklayarak, bakiye ve ödeme işlemlerinle ilgili bütün detaylara ulaşabilirsin.
Dağıtılan ödüller şirketimizin yatırımcıları ve bazen de sponsorlar, reklam verenler tarafından veriliyor. Yarışma kurgusunda ve dağıtılan ödüllerde Apple Inc. Veya Google hiçbir şekilde taraf değildir.
[email protected] adresine kullanıcı adınla yaşadığın problemi anlatarak başvur, çözüm için durumu inceleyelim. Teknik inceleme süreci bazen uzayabilir ama mutlaka çözüm sağlarız.
Hatalı sorunun ve sonrasının ödülleri geri alınır. Katılan ödül hatalı soruyu cevaplama hakkı olan herkes arasında eşit paylaştırılır. Bedel kupon bedelinden düşükse ödül dağıtımı yerine kupon iadesi yapılır.
VIP yarışmalarda yarışma iptal edilerek tüm ödüller geri alınır, kupon iadesi sağlanır ve herkese Fix Paket hediye edilir. Ücretsiz yarışmalarda da yarışma iptal edilerek ödüller geri alınır, herkese 5’erli joker paketi hediye edilir.
Uygulamanın ana sayfasında yer alan “Profil” sekmesinde yer alan “Hakkında” butonuna tıklayarak Geri Bildirim menüsüne ulaşabilir ve [email protected] adresine mail atabilirsin. Yorumlarını duymak için sabırsızlanıyoruz.
Kurallar ve Kullanım koşullarımızı okuyabilirsin.
[email protected] adresine her zaman mail atabilirsin.

KURALLAR

Oyna Kazan aynı anda farklı sayıda oyuncuların yarıştığı ve gerçek para kazandıkları, günde 50’den fazla yayın yapan canlı bir bilgi yarışmasıdır. Oyuncular bilgileriyle gerçek para kazanır. Kazanacakları ödül miktarı yarıştıkları kişi sayısına ve oyunun formatına göre değişiklik gösterir. Oyna Kazan uygulamasında katılabileceğiniz 2 tip yarışma vardır: VIP Yarışmalar ve Ücretsiz yarışmalar.
Tüm yarışmalar ve kurallarla ilgili detaylı bilgi için aşağıya bi göz atabilirsin.
Her kullanıcı hesabı, mobil cep numarasına tanımlanarak aktifleştirilir ve kişiseldir. Kayıt olurken alınan kullanıcı adınız veya telefon numaranız kalıcıdır ve sonradan değişmez. Aynı kullanıcının birden fazla hesapla yarışması kurallara aykırıdır ve tespit edildiğinde hesabı askıya alınır. Farklı hesaplar arası joker/kupon/para transferi söz konusu değildir.
Kullanıcı hesabınız kişiseldir ve 3. Şahıslarla paylaşılmaması gerekir. Bu durumdan doğabilecek mağduriyet yaşamamak adına, hesabınızı başkalarıyla paylaşmayın.
Diğer kullanıcılara ve yarışmaya yönelik küfür, hakaret, rahatsız edici nitelikte, tehditkar, müstehcen, taciz, ırkçılık, cinsiyetçilik, vb. içeren yorumlar hesabınızın kapanmasına sebep olabilir. Yarışma kurallarına aykırı tüm yorum ve söylemler hesabınızın kısıtlanmasına veya kalıcı olarak kapatılmasıyla sonuçlanır.
Haksız rekabet olmaması adına Mobil/PC emülatör türü uygulamaların kullanımı ne yazık ki serbest değil. Bu tür uygulamalar aracılığı ile yarıştığınızda, hesabınızı kaybedebileceğinizi unutmayın. Yarışmalarda haksız rekabet oluşturacak her türden 3. parti yazılımın kullanılması da hesabınızın kalıcı olarak kapanmasına sebep olur.
Royale, Merdiven, İstasyon ve Doğru-Yanlış formatlarında çeşitli ödül kırılımları ile yarışabilirsiniz.

Royale: Yarışma, son 1 kişi kalana kadar devam eder. 3 şıklı veya DY (Doğru-Yanlış) formatlarında yapılır. Soru limiti yoktur. Son kalan yarışmacı, diğer bütün ödüllerle birlikte büyük ödülü de kazanır.

Merdiven: Doğrudan veya joker kullanarak doğru yanıtlanan tüm sorular para kazandırır. Her soru sonunda, o soru için belirlenen ödül miktarı doğru cevap veren yarışmacılar arasında eşit olarak paylaşılır. Her soruda yarışmacı sayısı azaldığı için kazanılan ödül miktarı da bir önceki sorudan daha fazla olur.

İstasyon: Her 5 soruda bir ödül paylaşımı yapılır. Her 5 sorunun sonunda belirlenen ödül miktarı yarışmaya devam edenler arasında eşit olarak paylaştırılır. 10 ve 20 soruluk formatları vardır. Ödül dağılım aralığı daha uzun olduğundan kazanılan ödül miktarı da yüksektir.

Doğru/Yanlış: Diğer formatlardan farklı olarak 3 değil, 2 seçenek vardır. Ekrana gelen soru veya önermenin doğru mu yanlış mı olduğuna karar verilerek cevap verilir. Royale, Merdiven veya İstasyon yarışma formatları DY olarak da oynanabilir. 3 seçenekli yarışmalardaki tüm jokerler bu formatta da geçerlidir.
Kullanıcıların ücretsiz katılım sağlayabildiği yarışmalardır. Joker ve VIP kupon kazanılır. Soru limitli veya limitsiz soru sorulabilen formatlarda yapılır. Limitsiz soru sorulan yarışmalarda belirli bir yarışmacı sayısına ulaşıldığında ödül dağılımı yapılır ve yarışma sona erer. Soru limitli yarışmalarda ise tüm sorulara doğru cevap veren tüm yarışmacılar ödül kazanır. VIP yarışmalarda olduğu gibi katılım limiti söz konusudur. Önceden kayıt gerekir.
VIP yarışmalar, katılımın sınırlı olduğu ve dolayısıyla kazanç miktarının/ihtimalinin de daha yüksek olduğu yarışmalardır. Spor, tarih, coğrafya, matematik, sinema ve edebiyat gibi onlarca kategoride yarışmalar yapılır. Yarışmalara katılım, “VIP kupon” ile sağlanır. Format, katılımcı, ödül miktarı gibi değişkenler sebebiyle her yarışmanın katılım kuponu bedeli farklıdır. Her yarışmanın sağ alt köşesinde, ilgili yarışmaya kaç kuponla katılım sağlanabileceği yazar.
Herkesin eşit düzeyde ve adilane yarışabilmesi adına yarışmacılar çeşitli kazanç kategorilerine göre katılım sağlayabilir. Her yarışmacının, kendi düzeyindeki kullanıcılarla yarışmasını esas alır. Örneğin; toplam kazancı 5TL’nin altında olan yarışmacılar “Yeni Gelenler” olarak yarışır. Toplam kazancı 50TL’ye kadar olan yarışmacılar ise “Amatörler” kategorisinde yarışabilir. Kısacası, ilgili formatlar ile herkes kendi liginde yarışır. Amatörler yarışmalarına katılabilmek için yeni hesap açmak kurallara aykırıdır.
Ekrana gelen soruyu yanıtlama süresi, 3 şıklı yarışmalarda 12 saniye; 2 şıklı Doğru-Yanlış formatında ise 10 saniyedir. Bu süre içinde cevap verilmesi gerekir. Son saniyede verilen cevaplar, internet veya cihaz hızınıza göre sistem tarafından algılanmayabilir. Bu yüzden son saniyeye bırakmamakta fayda var.
Jokerler: Jokerler, bilemediğin veya cevabından emin olmadığın sorularda sana avantaj sağlar. 3 tane joker modeli bulunuyor.
Ekstra Can Jokeri: Kullanıcı soruya yanlış cevap verse bile bir sonraki tura geçer.
Çift Cevap Jokeri: Kullanıcı seçeneklerden 2 tanesini işaretleyebilir, böylece doğru cevap şansını artırır.
Pas Jokeri: Kullanıcı, bilemediği soruya direkt olarak pas diyerek sonraki soruya kayıpsız geçer.
Uygulama içinden; App store, Google Play Store üzerinden ve Tosla hesabınızdan çeşitli ayrıcalıklarla joker alabilirsiniz. Ayrıca hesabınızda biriken bakiyenizle de joker/VIP kupon alabilirsiniz. Kullanıcı hesabınızdan gerçekleştirilen joker alım ve iade işlemlerinde usulsüz kullanım tespit edildiğinde, ilgili tutar tahsil edilir ve hesabınız kalıcı olarak silinir. Bu sebeple kullanıcı bilgilerinizi ve hesabınızı başkalarıyla paylaşmamanızı öneririz. Oyun içi bakiyenizden ve Tosla üzerinden gerçekleştirdiğiniz satın alma işlemlerinde iade söz konusu değildir.
Her yarışma, katılımcı sayısına veya formatına göre farklı miktarlarda ödüller sunar. Yukarıda söz edilen yarışma formatlarına ve içeriğine göre değişen ödül miktarları vardır. Yarışmada kazanılan ödüller, yarışma biter bitmez kullanıcı hesaplarına tanımlanmaya başlar ve birkaç dakika içinde tamamlanır.
Yarışmalarda kazandığınız ödüller hesabınıza OK ALTIN birimi olarak tanımlanır. 100 OK ALTIN,1 TL’ye eşittir. Diğer bir deyişle; herhangi bir yarışmadan kazandığınız 1 TL’lik para ödülü, hesabınızda 100 OK ALTIN olarak görünür. Kazançla ilgili diğer detayları aşağıda bulabilirsin.
Yarışmada kazanılan ödül tutarı 50 TL’yi geçtiğinde hesabınızdaki parayı Tosla hesabınıza ya da IBAN yoluyla banka hesabınıza aktarabilirsiniz. Tosla hesabına aktardığın kazancın, 24 saat sonra çekebilirsin. Banka hesabından çekeceksen, her ayın son gününe kadar IBAN yoluyla aktarım talebi yapabilirsin. (Bu tarihten sonraki talepler sonraki ödeme dönemine aktarılır.) Ay sonuna kadar verilen talepler için, her ayın 5'i itibarı ile ödeme gerçekleştirilir ve bütün ödemeler 7 iş günü içinde tamamlanır. Eğer ödeme talebin, her ayın 5'ini takip eden 7 iş günü içinde gerçekleşmezse lütfen bize bildir. Gerekli kontrolü en kısa sürede sağlayacağız.
VIP yarışmalarda yarışma iptal edilerek tüm ödüller geri alınır, kupon iadesi sağlanır ve herkese Fix Paket hediye edilir. Ücretsiz yarışmalarda da yarışma iptal edilerek ödüller geri alınır, herkese 5’erli joker paketi hediye edilir.
Hatalı sorunun ve sonrasının ödülleri geri alınır. Katılan ödül hatalı soruyu cevaplama hakkı olan herkes arasında eşit paylaştırılır. Bedel kupon bedelinden düşükse ödül dağıtımı yerine kupon iadesi yapılır.
Tüm öneri ve sorunlarınızı uygulama içerisinde yer alan “Geri Bildirim” bölümünden bize iletebilirsiniz. Çok sayıda kullanıcımız olduğunda teknik inceleme gerektiren süreçler bazen uzayabilir ancak bize ilettiğiniz tüm sorunlara en kısa sürede çözüm sağlanır. Bu süreçte gösterdiğiniz sabır için teşekkür ederiz.